Videowall

Videowall Nedir?

Birden fazla endüstriyel ekranın bir araya getirerek oluşturduğu çoklu ekranlar bütününe videowall denir. Kullanım alanları ve uygulama seçenekleri ile videowall sistemleri geniş kitlelere hitap etmektedir. Videowall aracılığı ile yayınlanan içerikler dikkat çekici boyutları ile kullanıldığı alanlara bambaşka bir hava kazandırmaktadır..

Genel olarak videowall sistemleri standart videowall, dijital artwall, kontrol odası videowall ve dijital menuboard olarak 4’e ayrılabilir.

Standart Videowall

Birden fazla ekranın bir araya gelmesiyle oluşan videowall farklı formatlarda gerçekleştirilebilir. Bu nedenle de 2×2, 3×3 ya da 4×3 gibi formasyonlarla hazırlanabilir. Dışarıdan bir görüntü kaynağı bulunan bu sistemlerde içerik kaynaktan gelir ve videowalla yansır. Bu sayede kusursuz bir görüntü elde etmek mümkün olur.

Dijital Artwall

Artwall, dijital ekranların farklı bir tasarımla dizilmesi sayesinde oluşturulmuş kaliteli ekran çözümleridir. Bu nedenle de kullanılan ekran tipi farklı olmasa da dizilim farklı olduğundan artwall sistemi kullanılmış olur. Çalışma prensibinde bir farklılık olmasa da görsel olarak yaratıcılık ön planda olduğundan kaliteli çözümler elde edilmiş olur.

Kontrol Odası Videowall

Kurumların belli başlı bilgileri 7/24 izlediği sisteme verilen isimdir. Videowall’ın ölçüsü ve kapladığı alan farklı olsa da çalışma prensibi klasik videowall’dan çok da farklı değildir.

Dijital MenuBoard

MenuBoard sistemi, birden çok içeriğin tek ekranda belirlenen aralıklarla kullanıcılara ulaştırılmasına ve menü içeriklerinin kolayca güncellenmesine imkan sağlayan bir videowall çözümüdür. Kampanyalardan fiyat bilgisi sunmaya kadar bir çok amaçla kullanılabilir

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Merhaba,

Aklınıza takılan tüm sorular için bize Whatsapp destek hattından ulaşabilirsiniz.

×