Dijital Signage Nedir?

Dijital Signage, dijital tabela olarak da bilinen reklam ve yönlendirme araçlarından bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Amacı reklam olan içeriklerin tüketici ile buluşturulması olan bu çözüm, kapalı bir yayın devre sistemi sağlar. Fotoğraf ya da video içerikli dosyaların bir merkezden yönetilmesini amaçlayan bu çözümde bilgisayar ağı ile farklı noktalarda bulunan ekranlara görüntü aktarılmaktadır. Bilgisayar ve medya oynatıcısının değerli olduğu bu sistemde tüketici üzerinde etki bırakmak daima değerlidir.

İşletmelerin farklı amaçlar güderek kullandıkları dijital tabelalar ile alakalı 2 temel kullanım alanından bahsetmek gerekmektedir. Bunlar genel bilgilendirme ve özel bilgilendirme olmak üzere 2 çeşittir.

01
Kurumsal iletişim

02
İşletme Duyuruları

03
Personel Eğitimleri

Dijital Signage Kullanım Alanları ve Donanım İhtiyaçları

Dijital tabelaların genel ve iç bilgilendirme sistemlerinde kullanıldıkları kabul edilirken daha özel manada kullanım alanlarını şu şekilde sıralamak mümkündür. Genel bilgilendirmede haber, trafik durumu ve acil çıkış bilgilerinin paylaşılması söz konusudur. İç bilgilendirmede ise güvenlik apları ve bazı kurumsal mesajların yayınlanması söz konusudur.


Dijital tabelaların kullanılabilmesi amacıyla donanım açısından bir ekran ve video oynatıcı yeterlidir. Farklı işletim sistemlerine sahip olan oynatıcıların bu noktada herhangi bir kıstası olmadığını vurgulamak gerekir. Video oynatıcı vasıtasıyla ekrana yansıyan görüntüler tüketiciyle buluşur. Burada kullanılan ekranların LED veya endüstriyel ekranlar olabileceğini ifade etmek gerekir. Dijital signage bu yönüyle oldukça değerli bir çözüm olmayı başarır.

Özelleştirilebilir web kaynaklı içerik gösterimi

1 of 4

Onlarca hazır widget kütüphanesi

2 of 4

Duyurularınıza özel modüller

3 of 4

Sosyal medya hesaplarınızla entegrasyon

4 of 4
// BİZ KİMİZ?

Dora Teknoloji Hakkında

DORA TEKNOLOJİ olarak teknoloji çözümleri sağlamanın çok ötesinde bir misyonumuz var. Müşterilerimizin operasyonel açıdan en üst seviyeye çıkmasını sağlarız. Böylece asıl odaklanmaları işlerine odaklanabilirler. Kapsamlı hizmet yelpazemiz sayesinde müşterilerimizin sürekli değişen teknoloji ortamında rakiplerinin önünde olmalarını ve kurumsal performanslarını en üst düzeye çıkarmalarını sağlıyoruz.

 
+
Aktif Müşteri
+
Aktif Ekran
+
Ülkede
%
Memnuniyet

// Bize yazın! Sorularınıza 7/24 cevap vermek için buradayız

DANIŞMANLIĞA MI İHTİYACINIZ VAR?

×

Merhaba,

Aklınıza takılan tüm sorular için bize Whatsapp destek hattından ulaşabilirsiniz.

×