Video Mapping Nedir?

Video Mapping, bir yüzeyin (genellikle bir binanın duvarı veya sahne gibi büyük bir nesne) üstüne video projeksiyonu yaparak yüzeyin tamamını veya bölümlerini kaplayacak şekilde içerikler oluşturma sanatıdır. Video Mapping, dijital projeksiyon teknolojisi ve grafik tasarımı becerilerinin birleştirilmesi ile yapılmaktadır.

Hazırlanan yaratıcı içerikler mapping teknolojisinin zengin renkleri ve benzersiz 3 Boyut deneyimini ile bir araya getirilir, izleyicilere etkileyici bir gösteri sunulur.

Video Mapping Nasıl Yapılır?

Video Mapping, genellikle iki ana bölüme ayrılmaktadır: İçerik oluşturma ve projeksiyon. İlk olarak, içerik tasarımı yapılır. Bu, yüzeye uygun bir tasarım, animasyon veya videonun oluşturulmasını içerir. İçerik oluşturulduktan sonra, bir projeksiyon sistemi kullanılarak yüzeye projekte edilir. Projeksiyon, yüzeyin boyutuna ve şekline göre ayarlanmalıdır. Projeksiyon, yüzeyin belirli noktalarına odaklanmalı ve bükülmeleri, eğrilmeleri, köşeleri ve açıları hesaba katmalıdır. Bu, içeriklerin doğru bir şekilde yüzey üzerinde yerleştirilmesini sağlar.

Video Mapping Uygulamaları

Video Mapping, birçok farklı alanda kullanılabilir. Sahne tasarımı, gösteri sanatları, reklamcılık, mimarlık ve etkinliklerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle büyük ölçekli etkinliklerde (örneğin müzik festivalleri, spor etkinlikleri ve fuarlar) video mapping oldukça popüler hale gelmiştir. Ayrıca, müzelerde ve sergilerde de kullanılmaktadır.

Sonuç olarak, Video Mapping, bir yüzey üzerinde gerçekleştirilen dijital projeksiyon ile yapılan yaratıcı bir tasarım ve sanat şeklidir. Bu teknoloji, gün geçtikçe daha popüler hale gelmektedir ve birçok alanda kullanılmaktadır.

OUTDOOR Video Mapping

Video Mapping; Bina, Duvar veya dev zeminler, Projeksiyon cihazı ile analiz yazılımı ve video animasyon’un birleşimi olan sistem kullanılarak, mekana özel tasarımlarıyla göz kamaştırıcı bir görüntü sunar. Outdoor sunum, şov ve reklamlarınız boyut kazanmakla kalmıyor hem günümüz teknolojisine ayak uyduruyor hem de hedef kitlenin dikkatini yüksek oranda çekiyor..

INDOOR Video Mapping

Indoor çalışmalar; Topluma Açık İşletmeler, Tiyatro, Özel Davet ve Organizasyon için hazırlanan alanlar gibi kapalı mekanlarda uygulanmakta ve Projelerimiz bölümünde görebileceğiniz uygulamada ki gibi dokunabileceğinizi düşündüren sınırı olmayan prodüksiyonlardan oluşmaktadır. Video Mapping in yanı sıra organizasyonlarda, herhangi bir zemin üzerine hazırlanan ve size özel tasarlanmış interaktif oyunlarda sunuyoruz.”

RAKAMLARLA DORA TEKNOLOJİ

0+

AKTİF MÜŞTERİ

0

AKTİF EKRAN

0

ÜLKEDE

%0

MEMNUNİYET

NEDEN DORA TEKNOLOJİ

20 Yıllık Deneyim

Dora Teknoloji 20 yıllık deneyimi ile sektörün öncü firmalarından biridir. Deneyimimiz; işinizi başarıya taşımak için gerekli olan vizyonumuzun göstergesidir.

Müşteri Odaklı Ekip

Uzun yıllar sektör deneyimi olan; dinamik, çözümcül, yaratıcı, müşteri odaklı ekibi ile iş ortaklarının ihtiyaç duydukları teknoloji ürünlerine kolaylıkla ulaşım sağlama, sonrasında ise ortaya çıkabilecek olası sorunlarda kendilerine yardımcı olmaktadır.

Doğru Analiz

Doğru planlanmış, isteklerinizi tam anlamıyla karşılayabilen, iyi analiz edilmiş, ihtiyaçlarınıza hizmet eden bir teknoloji çözümü oluşturmayı amaçlarız.

Yenilikçi Teknoloji:

Bütçe, ihtiyaç ve ortak isteklere en güncel donanım ve yazılımlarla beraber son teknoloji ürünlerini sağlarız.

Teknik Destek ve Kaliteli Hizmet

Proje kapsamında; satış öncesi doğru ürün ve teknolojileri kullanır, satış sonrasında ise en hızlı ve doğru teknik servisi sağlarız.

Ücretsiz Yerinde Keşif

Proje uygulama aşamasına geçmeden önce; ekibimizle yerinde ücretsiz keşif sağlayarak projenizin en efektif ürünler seçilerek sorunsuz uygulanmasını hedefleriz.

MÜŞTERİ DENEYİMLERİ

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

DANIŞMANLIĞA MI İHTİYACINIZ VAR?

Bize yazın! Sorularınıza 7/24 cevap vermek için buradayız