Digital Signage

Havaalanlarında Digital Signage Kullanımı

Havaalanları digital signage uygulamaları için mükemmel alandır. Uçuşunu yetişmek isteyen günde binlerce ziyaretçiyi ağırlayan havaalanlarında artık anons bazlı yönlendirmeler tarih olmaya başladı.  Sizler için digital signage çözümlerinin havalanlarında kullanılabileceği bir kaç alanı sıraladık.

Yönlendirme

Havaalanlarında digital signage çözümleri kullanımı denilince akla ilk gelen alanlardan biri olan yönlendirme uygulamaları ile yolcular bagaj teslim noktalarını, uçuş kapılarını, havaalanı içinde sunulan restaurant, otel, tuvalet vb alanların konumunu rahatlıkla öğrenebilir. Gidilmek istenilen alanın seçilmesi ise yolcular detaylı bir şekilde konum bilgisine erişebilir başka bir yardıma ihtiyaç duymadan ilgili lokasyona kolaylıkla erişebilir.

Duyurular

Havaalanları operasyonunda her ne kadar binlerce uzman görevli yer alsada işin doğası gereği her zaman planlamalarda değişikliklerle karşılaşılabilir örneğin bir uçuş rötar yapabilir ya da çeşitli nedenlerle iptal olabilir bu tip bir durumda yolcuları bilgilendirmenin en hızlı yollarından biri dikkat çekici bir digital signage uygulamasıdır.

Hatırlatmalar

Havaalanları kullanım ve uçuş kuralları dönem dönem değişikliklere uğrayabilmekte bunun en güncel örneği Covid-19 kapsamında alınan ek önlemler olarak verilebilir. Bu tip bir durumda kullanıcıların uyması gereken kuralların hatırlatılması için kolaylıkla digital signage uygulamalarından faydalanabilir.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Merhaba,

Aklınıza takılan tüm sorular için bize Whatsapp destek hattından ulaşabilirsiniz.

×