Videowall

Neden Videowall?

Bir Videowall, tek bir büyük ekran oluşturmak için bir araya getirilmiş birkaç bilgisayar monitörü, bilgisayar ekranı veya televizyon ünitesi içeren benzersiz bir çoklu monitör sistemidir. Bu tip konfigürasyon genellikle profesyonel ve eğitim ortamlarında kullanılır, çünkü aynı bilgiyi aynı anda görüntüleyebilen, oda çevresinde farklı konumlarda bulunan birden fazla kullanıcı için etkili bir çözüm sunar. Videowall’lar ayrıca, bir barmenin birden fazla LCD ekranı izleyebildiği bar ve restoranlarda da yaygın olarak kullanılır ve bu da, aynı anda birden fazla hizmeti sorunsuz bir şekilde sunmasına olanak tanır. Bir video duvarı kurulumu, bireysel kullanıcının ihtiyaçlarına bağlı olarak ayarlanabilen daha esnek bir görüntüleme biçimine de izin verir.

Birçok farklı türde Videowall kurulumu vardır. Yaygın bir biçim, uzaktan kumanda ünitelerinde görüntülenen birden çok küçük ekranla birlikte büyük bir düz ekran monitör kullanır. Çoğu durumda bu video duvarları, video oyunlarına, filmlere veya televizyon programlarına 3 boyutlu efektler sağlamak için kullanılır. Bunun gibi çoklu görüntüleme teknolojisi kullanmanın avantajı, yerleşik görüntü ayarlamaları sayesinde birden fazla izleyicinin bilgileri aynı anda görüntüleyebilmesidir.

Bir Videowall kullanmak istiyorsanız, ancak çalışmak için geniş bir alanınız yoksa, yine de bazı başka seçenekler mevcuttur. Ayrı duvarlarda tek bilgisayar ekranları içeren iki duvarlı bir kurulum tercih edebilirsiniz; ikinci duvardaki ekran genellikle video kaynağı ekranları olarak işlev görür. Bu tür bir kurulum, tek bir ekrandan daha fazla esneklik sağlayarak ekranları istediğiniz yere yerleştirmenize olanak tanır.

Tek bir ekran kullanılarak bir Videowall da oluşturulabilir. Bu durumda, video duvarı çözümü ekran olarak düz panel bir televizyon kullanır ve kabloları video duvarından uygun video kaynaklarına yönlendirir. Bu kurulum, birden çok ekranı görüntülemesi gerekenler için büyük bir kolaylık sağlar, ancak iki duvarlı bir sistem kadar esnekliğe izin vermez. Sınırlı bir odanız veya bir ofis alanınız varsa, bu ihtiyaçlarınız için en iyi seçim olabilir. Bununla birlikte, birçok işletme, tek bir ekran duvarının kendilerine daha fazla verimlilik sunarak, paradan tasarruf etmelerine ve diğer uygulamalar için daha fazla alana sahip olmalarına olanak tanıdığını keşfetti.

Esnek seçeneklere sahip bazı Videowall seçenekleri bile var. Bu durumda, daha fazla ekran ekleyebilir ve gerektiğinde bunları taşıyabilirsiniz. Konfigürasyon söz konusu olduğunda bu size daha da fazla seçenek sunar. Ekranlarınızı korumak ve şiddetli rüzgarlarda hasar oluşmasını önlemek için uygun bir video duvar koruyucusu takmanız yine de önemlidir.

Filmler, fotoğraflar veya etkileşimli medya gibi medyaları görüntülemek istiyorsanız, bir Videowall düşünebilirsiniz. Örneğin, medya akışı ve web içeriği kaynakları için bu tür bir görüntü yüzeyini kullanabilirsiniz. Bu kaynaklardan gelen medyayı görüntülemek için, dizüstü bilgisayarınız gibi bir uzak ekran cihazı kullanabilirsiniz. Bu cihazlar, ekranlarınızı uzaktan kontrol etmenize olanak tanır ve izleme alanınızı değiştirmek isterseniz, uzaktan kumandanızdaki koordinatları değiştirmeniz yeterlidir. Bu şekilde, medyanızı görüntüleyen daha büyük bir gruba sahip olabilirsiniz ve daha fazla personeliniz varsa, ortak bir ekran etrafında toplanmalarına bile izin verebilir, böylece eğlence ve web içeriği kaynakları için çalışan maaşlarından tasarruf edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Merhaba,

Aklınıza takılan tüm sorular için bize Whatsapp destek hattından ulaşabilirsiniz.

×