Digital Signage

Digital Signage Kullanım Alanları

21.yüzyılın bilgilendirme sistemi olarak görülen, kurumsal iletişim trendinin başrol oyuncusu Digital Signage (Kurumsal Tv), sektör ve kullanım amacı bakımından herhangi bir sınırlama olmaksızın her alanda profesyonel ekranlar aracılığı ile müşterilerle etkili iletişim sağlayan kapalı devre yayın, reklam, duyuru ve bilgilendirme çözümüdür.

Dijital bir iletişim sistemi olan Digital Signage (Kurumsal Tv), özel yazılım çözümleri ile profesyonel görüntüleme sistemleri üzerinde resim, video, grafik içerikleri, haber, internet sayfaları, power point sunumları, kayan yazı, hava durumu, trafik ve yol bilgisi, döviz ve para bilgisi gibi birçok dinamik verinin gösterilmesi şeklinde çalışır.

1. Digital Signage‘ ın Bilgilendirme Alanında Kullanımı:

İnsanların yoğun olarak bulunduğu noktalarda yer alan kullanım şeklidir. Özellikle bekleme yapılan yerlerde etkisi en üst seviyeye çıkan bigilendirme yöntemidir. Yapılan araştırmalara göre Digital Signage sistemlerinden en etkili verim , insanların bekleme yaptıkları noktadan alınmıştır. Digital Signage sayesinde bekleme sırasında insanları işletme hakkında bilgilendirebilir, yönlendirebilir, ürün ve hizmetlerden haberdar edebilirsiniz. Ayrıca bu bekleme zamanını değerlendirerek farklı işletmelerden ekranlarınıza reklam alarak bu durumu kazanca bile çevirebilirsiniz. Bu sayede hem ürün ve hizmetleriniz hakkında insanları bilgilendirebilir aynı zamanda insanların bu süre içerisinde sıkılmalarını önleyebilirsiniz.

Herhangi bir sektörden bağımsız olarak genellikle insanların çokça vakit geçirdiği havaalanı, AVM’ ler, bankalar, bekleme salonları, vezneler, iletişim noktaları vs. gibi yerlerde sıkça kullanılmaktadır.

2. Digital Signage’ı Reklam, Promosyon, Tanıtım Duyuru Sistemi Olarak Kullanmak:

Genel olarak tüm sektörlerdeki işletme, kurum ve kuruluşlar gerek duyuru, gerek bilgilendirme gerekse reklam, promosyon ve ürün tanıtımı yaparak hedeflediği kitleye bir çok mesaj iletmeye çalışmaktadır. Bu sebepten dolayı Digital Signage, Reklam, Promosyon, Tanıtım Duyuru alanında ihtiyaç duyulan bir sistem olma özelliğine sahiptir. Bu alanda Digital Signage çok değişik maksatlarla kullanılabilir.

3. Digital Signage’ı Eğlence Alanlarında Kullanmak:

İnsanların uzun süre vakit geçirdikleri ve gezdikleri eğlence alanlarında bu zamanı daha eğlenceli hale getirmelerini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Bu alanda insanları bilgilendirmenin yanında ilgi çekici uygulamalar sayesinde hem işletmenizin prestijini üst seviyelere çıkartabilir hem de insanların bu eğlenceli ortama tekrar gelmeleri için zemin hazırlayabilirsiniz. bunun yanında özellikle sinema salonlarının gişeleri gibi alanlara dev ekranla (Videowall) yerleştirerek merkezi bir noktadan film afişleri ve fragmanlar gönderebilirsiniz.

4. Kurum ve İşletme İçerisinde Digital Signage Kullanımı:

Kurum ve işletme içerisinde kullanım alanı sunan Digital Signage, özelikle toplantı odaları, asansörler, koridorlar ve bina içerisine bir çok noktaya konumlandırılarak personelin daha verimli olabilmesini ve kurum içi iletişimi daha şeffaf bir hale gelmesini sağlar. Duyurular, gelişmeler, önemli mesajlar başta olmak üzere kurum içi bir çok gelişmeyi personelinize merkezi bir noktadan kolayca yapabilmenize lanak verir.

5. Menü Board lar ve Fiyat Bilgileri Yayınlamak için Digital Signage Kullanımı:

Gıda sektöründe menüleri ve yemek çeşitlerini müşterilere etkili bir şekilde sunmak çok önemlidir. Onlarca ve daha fazla menüye sahip olan işletmelerin ürünlerini gerçek anlamda sergileme şansları yoktur. Bu yüzden self servis bankolarına konumlandırılan dev ekranlar sayesinde işletmenin ürettiği tüm taze gıdaların demosu animasyonlu bir görselle müşterilere sunulur. Bu noktada Digital Signage çok etkili bir rol oynar. Çok sık değişen menülerin tüm şubelere ulaştırılması ve fiziksel olarak posterlerin değiştirilmesi çok büyük zaman ve para kaybı demektir. Bunun yerine uygun noktalara Menü Board lar yerleştirmek işletmeyi bir çok külfetten kurtarırken, ürünlerini etkili bir şekilde pazarlamalarını sağlar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Merhaba,

Aklınıza takılan tüm sorular için bize Whatsapp destek hattından ulaşabilirsiniz.

×