Digital Signage

Digital Signage Nedir?

Digital signage, türkçeye en iyi dijital tabelalar olarak çevirilebilir. Digital signage, dijital görüntüler, video, akış ortamı ve bilgi gibi içeriği görüntülemek için LCD, LED ve Projeksiyon gibi teknolojileri kullanır. Yol bulma, sergiler, pazarlama ve açık hava reklamcılığı sağlamak için kamusal alanlarda, ulaşım sistemlerinde, müzelerde, stadyumlarda, perakende mağazalarda, otellerde, restoranlarda ve kurumsal binalarda kullanılabilir. Özetle, dijital signage, herhangi bir nedenle herhangi bir içerik türünü gösteren herhangi bir boyuttaki ekrandan oluşur. Bu inanılmaz derecede geniş bir tanımdır ve bir digital signage ağı kurmak isteyen ortalama bir kişinin kolayca kafasının karışmasının ana nedenlerinden biridir.

Günümüzde çevrenizde digital signage uygulamaları görmeden hareket etmek neredeyse imkansız artık dijital tabelaları görmeden yolda araba kullanamaz, bir restorana yürüyemez, bir havaalanına gidemezsiniz.

Digital Signage Hangi Bileşenlerden Oluşur?

Bir digital signage çözümünün birçok bileşeni vardır ve bunlar birkaç geniş kategoride ele alabiliriz.

Donanım – fiziksel bileşenler: ekranlar (dijital ekranlar), medya oynatıcılar (gerekirse), ağ bileşenleri, bağlantılar vb.

Yazılım – medya oynatıcılardaki içerik ve/veya cihaz yönetim sistemleri ve oynatma yazılımı

Bağlantı – ister sabit hat, ister Wi-Fi veya mobil teknolojiler kullanarak olsun, dijital ekranların içerik yönetim sistemine bağlanma yolları

Kurulum – saha incelemelerinden son kuruluma kadar tüm kurulum süreci

İçerik – ağın devam eden en büyük maliyeti: ağı güncel ve alakalı tutmak için sürekli olarak yeni içerik oluşturma veya bunlara abonelik

Kafa karıştırıcı bir süreç olabilir! Gelir, marka bilinci oluşturma, eğitim veya bilgi amaçlı bir digital signage ekranı ağı oluşturma fikri karmaşıktır ve bu nedenle zaman alıcıdır ancak Dora Teknoloji tüm süreçlerin tamamında yanınızda ayrılmaz.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Merhaba,

Aklınıza takılan tüm sorular için bize Whatsapp destek hattından ulaşabilirsiniz.

×